Среда, 29.11.2023, 14:01

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 21
Гостей: 21
Пользователей: 0

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Новини міста
Главная » 2011 » Апрель » 13 » Звернення вн.кор. газети „Чорноморські новини” Віталія Левицького до депутатів міста Котовська

13.04.2011 | 20:29
Звернення вн.кор. газети „Чорноморські новини” Віталія Левицького до депутатів міста Котовська

Шановний, Петро Гнатович,
  8 квітня 2011 р. Вами за зачиненими дверима за відсутності ЗМІ було надано можливість без обмежень звернутись до депутатів Котовської міськради працівнику Котовського міськвиконкому Шалашному О.В. з питань, які не стосуються його, як керівника організаційного відділу, але можуть зачіпати його громадянські права  за таких обставин, я як громадянин України прошу Вас надати мені таку ж можливість виступу перед депутатами Котовської міської Ради з питання перешкоджання журналістській діяльності та намаганням перешкоджанням доступу до відкритої інформації.
З, повагою, Віталій Левицький позаштатний кореспондент газети „Чорноморські новини”

Шановний голова, шановні депутати, шановні присутні.

  Одним з важливих механізмів, необхідною передумовою участі громадськості у суспільному житті, її впливу на всіх етапах прийняття рішень органами місцевої влади є забезпечення прозорості і відкритості органів місцевої влади, доступу до повної, об’єктивної, достовірної інформації, якою вони володіють (публічної інформації).
 
  Від якості інформування громадськості про діяльність її органів залежить ефективність діяльності публічної адміністрації в демократичній державі. Отже, інформація — це кисень демократії, а прозорість і відкритість влади є невід’ємною ознакою належного врядування. Лише обізнане суспільство може здійснити контроль за діяльністю влади, щоб примусити її служити громадським інтересам. І навпаки, погана влада потребує таємності, щоб поховати власну неефективність, марнотратство і корупцію. Тому відкритість влади, оприлюднення інформації про те, що саме і як вона засекречує, є завжди актуальним питанням, лакмусовим папірцем, що свідчить про її реальні наміри і плани.
  Один із засобів здійснення корупційних дій є приховування інформації.
Так хто йде в розріз з державною політикою? Журналіст, який висвітлює дійсні події такі, як відсутність мера на День визволення міста. Або той факт, що в понеділок    14 березня та понеділок 21 березня, дні прийому громадян мером в міськвиконкомі мер міста не здійснював прийому громадян, бо знаходився у відрядженні, в подальшому з 28 березня 2011 року знаходився у відпустці.
Комусь з посадових осіб не подобається, що ця інформація висвітлюється.
Напевно знаючи, що в травні місяці вступає в дію Закон „Про доступ до публічної інформації” та за цим Законом кожен громадянин матиме право бути присутнім на сесії міськради деякі депутати не бажають інформувати громаду про роботу Ради та ведуть обговорення та розгляд питань в комісіях за відсутності навіть журналістів.
  Чому одним депутатам вигідно розглядати за зачиненими дверима в комісіях питання, що стосуються громадян, а іншим ні. Чому ці комісії, що ховаються від ЗМІ за зачиненими дверима, потім на сесії, коли присутні крім депутатів керівники підприємств, громадськість намагаються уникнути відкритого обговорення питань винесених на сесію, обмежуючись лише тим, що ми в комісії вже все обговорили.
  Чому питання підняття тарифів на комунальні послуги має вирішуватись 11 членами міськвиконкому, як це було зроблено 9 листопада 2010 року при підвищенні тарифів на теплопостачання, а не 36 вибраними громадою депутатами?
  Це рішення, про підняття тарифів на теплопостачання, не публікувалось в газеті, не надається на інформаційні запити.
  Або керівник апарату міськвиконкому може заперечити про те, що з дати прийняття бюджету міста він не публікувався в газеті    в порушення статті 28. «Доступність інформації про бюджет» Бюджетного кодексу України, де, зокрема, записано:
  4. Верховна  Рада Автономної Республіки Крим,  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого  самоврядування  забезпечують  публікацію інформації про місцеві бюджети,  в тому  числі  рішень  про  місцевий  бюджет  та квартальних  звітів про їх виконання.  Рішення про місцевий бюджет має бути оприлюднене не пізніше ніж через десять днів з  дня  його прийняття   у   газетах,  визначених  Верховною  Радою  Автономної Республіки Крим, відповідними місцевими радами.
  5. Інформація про виконання  Державного  бюджету  України  та місцевих   бюджетів   (крім   бюджетів   сіл   і  селищ)  підлягає обов'язковій публікації не пізніше 1 березня року,  що  настає  за роком  звіту:  Державного  бюджету  України  -  в  газетах  "Голос України" та "Урядовий кур'єр";  місцевих  бюджетів  -  у  газетах,  визначених    Верховною    Радою   Автономної   Республіки   Крим, відповідними місцевими радами.
  Не публікуються рішення міськвиконкому, міськради.
  Що не відповідає вимогам статті 59 „Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування” п.11. „акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування”, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.
Навіть на моє звернення, депутатські запити бюджет мені не наданий.
  Чому приховується публічна інформація?
Та при цьому всьому знаходиться людина, яка звертається до депутатів про ніби-то антигромадські виступи та неправдиве висвітлення подій деякими місцевими засобами масової інформації. За таких умов я не можу залишатися в стороні та мушу запитати.
А чому ця посадова особа, яка працює в будинку на якому розташований Державний прапор України, чому вона посилається на свої права, які закріплені в Конституції України, їй присвоєно ранг держслужбовця, її дитина напевно навчається в українському  навчальному закладі дозволяє собі звертатись не на державній мові?
  Я не буду перераховувати те, що написано в зверненні.  
Якщо хтось вважає, що громаді байдужі, які приймаються рішення, то вони себе вводять в оману. Про цікавість мешканців нашого міста може свідчити рейтинг Інтернет ресурсів, подивіться який у офіційного сайту та на ресурсах де розміщується недоступна для людей інформація. Як приклад розміщена програма соціального розвитку міста на 2011 рік на неофіційному сайті.
  Ніяким чином на порушення Конституційних прав на вільний доступ до інформації не реагують правоохоронні органи. Начальник міліції вважає, що посадові особи міськвиконкому не є державними службовцями.
  Наприкінці, свого виступу вимушений сказати, що в нашому місті є суттєві проблеми з доступом до відкритої інформації, а журналісти є дзеркальним відображенням того, що існує в громадському суспільстві.
   
Віталій Левицький
вн.кор. „Чорноморські новини”
Категория: Новини міста | Просмотров: 1289 | Добавил: kotovsk | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 5
1 kotovsk  

2 bacha  
"Смутные времена наступают!" (из к/ф "Антикиллер") angry

3 bacha  
Безмолвствуйте, несчастные! Власти этого и надо. "Только с молчаливого согласия равнодушных творятся самые страшные преступления" (Юлиус Фучик "Репортаж с петлей на шее").

4 igo876988801  
Пора бы органам СБУ, КРУ, Прокуратуры и милиции конкретно потрусить исполком wink

5 Yurec  
Свои своих трусить не будут! "Партия дерибана регионов" в действии. Единственное, что хочу заметить по актуальной статье, что должностные лица исполкома все же не являются госслужащими, хотя это мало что меняет по сути для темы статьи. Все равны властными полномочиями обладают, за наши с вами деньги живут...

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Все права защищены Kotovsk Group © 2008-2023
Поиск по сайту
РАЗДЕЛЫ
Новини міста [532]
Новини району [66]
Відео про Котовськ [28]
Вони жили у Котовську [16]
Відділ освіти Котовської РДА [2]
Відділ освіти Котовської міської ради [4]
Відділ культури та туризму Котовської РДА [6]
Відео ТРК "КЕТ" [46]
Політичні новини Котовська [27]
Статьи про Г.И.Котовского [7]
Таланти Котовська - Поезія [10]
Таланти Котовська - Музика [16]
Народна творчість [2]
Котовське «КОЗАЦТВО» [59]
Котовське РУ ГУ МНС [6]
Котовське ГУ МВС [381]
Котовський прикордонний загін [20]
Котовський міськвиконком [6]
Котовський МРЦЗ [1]
Котовська ОДПІ [31]
СКР ЛВ на ст. Котовськ [41]
Міський Будинок культури [5]
Управління ПФУ в м. Котовськ [2]
Управління у справах сім’ї та молоді міської ради [2]
Управління культури Котовської міської ради [9]
Управління сім'ї та молоді [1]
Комiтет виборцiв України [3]
УПСЗН [63]
УКГБ [13]
КОТОВСЬКА РДА [7]
Молодіжний парламент [3]
Реклама у Котовську [4]
Новини фірм та магазинів [0]
Спорт у Котовську [14]
Свята [74]
ЦБС Котовського району [44]
Цікаве [16]
ОГОЛОШЕННЯ [6]
Кримінал у Котовську [2]
Конкурси [5]
ВД ФССНВ та ПЗ в Котовському районі [1]
Фонд соц.страху ВД ФССНВ та ПЗ [0]
ФОРПОСТ КОТОВСЬК [6]
Новини України [236]
Різне [154]
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання