Суббота, 12.10.2024, 11:40

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

 Знакомьтесь: Котовск

Герб Котовска 

Гимн: 

Ми Котовська щасливії діти,
До великої прагнем мети:
      Задля міста творити і жити,
Його славу високо нести!

Згуртували нас битви й стихії,
Не поглинув нас час лихоліть,
Все в тобі: і надії і мрії
І печалі і радощів мить!

І куди б нас не кликала доля,
Шлях додому нам легко знайти,
Бо на те є завжди твоя воля,
І у кожному серці є ти

Залізниця, мов мати годує,
Земляків твоїх славних родини.
Ти тепер на кордоні вартуєш
Зберігаючи спокій країни

Твою честь ми завжди захищаєм
Від жорстоких нежданих негод,
Це тому, що ми є котовчани -
Український великий народ!

Історія і культура

Місто виникло в середині XVIII в. Вперше Бірзула як поселення згадується в турецьких документах, датованих 1779 р., в числі 41 населеного пункту Дубосарської райі (райя - буквально „толпа”, „паства” – так називались в Османській імперії території з немусульманським населенням).

За 225 років свого існування Котовськ (до 1935 р. - Бірзолово, Бірзулово, Бірзула) не раз змінював свій статус. Спочатку  це  було село, в якому нараховувалось 102 двора з 412 жителями. Населення в основному займалося  хліборобством та тваринництвом.

В 1865 році Бірзула стає залізничною станцією Одесько-Київської залізниці з локомотивним депо з парком у 16 пасажирських та 30 товарних паровозів та двокласним залізничним училищем. Разом з прогресом економіки поселення зростала і кількість мешканців. У травні 1935 року, на честь героя громадянської війни Г.І. Котовського, Бірзулубуло перейменовано у Котовськ, а у 1938 році Котовськ отримав статус міста.

 

Географічне  положення

Котовськ – місто обласного підпорядкування і центр адміністративного району, крупний залізничний та автомагістральний вузол на півдні України, розміщене у північно-західній частині Одеської області, на відстані 188 км від обласного центру. Місто розміщене на вододілі річок Ягорлик і Тилигул і займає площу 2,5 тис. га.

 

Населення, національний склад

Населення міста складає 40,4 тис. чоловік, понад 55 національностей, де найбільшими національними групами є українці - 33,4 тис. чол., росіяни - 4,2 тис. чол., молдовани  - 2,1 тис. чол.

Чисельність економічно активного населення віком від 15 до 70 років складає близько 27 тис. чол., біля 18 тис. мешканців зайняті у всіх сферах економічної діяльності. Рівень безробіття в місті становить 2,6%, рівень зайнятості 72%.

 

Транспортна інфраструктура та зв’язок

Котовськ являється крупним залізничним вузлом трьох направлень: на Жмеринку, на Первомайськ, на Одесу, який представляють 9 підприємств залізничного транспорту: Локомотивне та Вагонне депо, Дистанція колії, Дистанція сигналізації та зв’язку, Дистанція енергопостачання, Дистанція лісозахисних насаджень, Станція Котовськ, БМЕУ-2, Котовська філія ВАТ „Міжрайонне промислове підприємство залізничного транспорту, на яких працюють понад 4 тис. чоловік. Підприємства залізничного транспорту  обслуговують біля 250 км. головного шляху та біля 150 км. станційних шляхів, а також забезпечують енергопостачання та зв’язок на залізниці Одеської, Миколаївської та Вінницької областей.

 

Найстаріше підприємство міста - Локомотивне депо є одним з провідних підприємств залізничного транспорту країни. Загальна площа тягової території складає 153,8 тис.кв.м. Щорічно підприємство виконує біля 19 млрд. т. км. перевезень. На даний час експлуатується 16 односекційних електровозів серії ВЛ40у переобладнаних в двосекційні електровози ВЛ80т для обслуговування пасажирського руху. Одним із важливих приоритетних напрямків підприємства є ремонт буксових вузлів колісних пар всіх серій ТПС.

 

У 1930 році почало свою історію ще одне потужне підприємство залізничного вузла - Вагонне депо. На сьогодні підприємство в змозі ремонтувати до 4 тис. вагонів на рік та надати технічне обслуговування поверх 20 тис. вагонів.

Одним з підприємств залізничного транспорту є будівельно-монтажне експлуатаційне управлення №2, яке надає послуги з тепло- та водопостачання. Виготовляє метало пластикові, залізобетонні та столярні вироби на загальну суму понад 3 млн. грн.. Щороку проводить ремонтні та будівельні роботи на суму понад 11 млн. грн. У грудні 2002 року введено в експлуатацію цех по розливу води «Бірзульська», який випускається біля 20 тис. пляшок води на рік. За випуск високоякісної конкурентоспроможної продукції - води під торговою маркою «Бірзульська» підприємство нагороджене дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу «Вища проба».

 

В місті розташовано два автопідприємства: ВАТ „АТП - 15171”, ВАТ ”Пасавтотранссервіс”. Налагоджені регулярні автобусні рейси з перевезення вантажів та пасажирів в Київ, Одесу, Кишинів, Вінницю, Миколаїв.



 

Роботу по перевезенню пасажирів на 9 міських маршрутах здійснюють 80 мікроавтобусів приватних підприємців. До проведення загальноміських святкових заходів оголошуються конкурси на краще маршрутне таксі, в яких перевізники приймають активну участь, прикрашаючи мікроавтобуси.

В кінці 2004 року створено Асоціацію власників приватних мікроавтобусів    „ЕКСПРЕС”, яка вирішує проблемні питання стосовно роботи транспорту.

   

Послуги зв’язку в м. Котовськ здійснює ЦЕЗ №5 Одеської дирекції ВАТ «Укртелеком». За допомогою найсучаснішого обладнання з застосуванням скловолоконного кабелю здійснюється міжміський та міжнародний зв'язок, застосовується широкополосний доступ до мережі Інтернет, переадресацію дзвінків на вказаний номер, реєстрацію вхідних дзвінків і багато іншого. З метою визначенняєдиного порядку надання та отримання телекомунікаційнихпослуг введено новітню технологіюACKP ETEBiLL. Обслуговування населення послугами поштового зв’язку здійснюють 7 міських відділень. Щорічний тарифний доход підприємства становить понад 7,0 млн. грн. Забезпеченість населення основними домашніми телефонними апаратами - 28,2 апаратів на 100 жителів міста.

 

Щорічно Центром поштовогозв`язку №7 надаєтьсяпослуг на суму понад 3 млн. грн.Введена в дію система реєстрації та контролю пересилання реєстрованої пошти АСРК-РП. На об’єктах поштового зв’язку задіяні АРМ на «Приймання та передачу електронних переказів». Крім цього поштою надаються додаткові послуги, такі як: реалізація карток мобільного зв’язку та телефонних карток „Укртелеком”, реалізація побутової техніки та фото послуги.

У місті діють мережі кабельного телебачення, яка надає послуги по трансляції 43 телевізійних каналів, як вітчизняного так і закордонного виробництва.

 

Промисловий потенціал міста

Промисловість міста є однією із головних галузей народногосподарського комплексу.В місті працює 7 промислових підприємств.

Протягом останніх років намітились позитивні тенденції в економічному і соціальному розвитку міста. Забезпечено стабільну роботу підприємств, розвивається підприємницька діяльність, зростає рівень доходів населення.

 

Одним з найстаріших підприємств міста є Меблева фабрика, яка випустила свою першу продукцію у 1934 році. Реконструкція підприємства дозволила вийти йому на рівень найкращих в галузі.

Фабрика має цехи з виготовлення облицювальних синтетичних матеріалів, синтетичних смол, дзеркал, сушилку пиломатеріалів. Котовська меблева фабрика випускає біля 150 найменувань меблів, за які неодноразово отримувала призи на виставках-ярмарках.

За останні два роки нагороджена дипломом "Українські меблі початку XXI ст.", нагородою "За краще представлення продукції вітчизняного виробника", дипломом "За випуск високоякісних, конкурентоспроможних меблів", диплом за оригінальне конструктивне рішення фасадів набору корпусних меблів "Шанс", лауреат рейтингу "Краще підприємство України" в номінації "Меблева промисловість".

Одним з пріоритетів фабрики є випуск корпусних меблів і меблів для облаштування інтер’єру житлових приміщень. Підприємство постійно працює над оновленням асортименту, використанням нових технологій, нових видів тканин, лаків та красок.

 

Флагманом місцевої промисловості є Цукровий завод, який було введено в експлуатацію в 1961 році. На заводі впроваджено нову технологічну схему, яка дала можливість переробляти цукор-сирець із тростини. Завод реконструйовано із збільшенням потужності до 3000 тонн буряку на добу. На підприємстві щорічно переробляється понад 170 тис. тонн цукрового буряку. Котовський цукровий завод сертифікований як виробник цукру квоти „А”.

 На сьогодні завод виробляє: цукор-пісок, патоку, сухий жом та цукор рафінований для виробництва дитячого харчування, газованих безалкогольних напоїв. Продукція реалізується як в Україні так і за її межами.

 

Котовський м’ясокомбінат почав свою роботу у 1974 році. Мясні, ковбасні вироби та консерви підприємства користуються попитом у споживачів міста та області. На сьогодні підприємство виробляє біля 50 видів вареної та копченої продукції.

 

Набирає темп виробництва Винзавод. Підприємство випускає біля 15 видів різноманітних плодових та виноградних вин. Найбільшим попитом користується спектр сухих та десертних вин, таких як: Шардоне, Ізобела, Кагор, Сонце в бокалі, Ріслінг та інші.

   

У 1974 році випустив свою першу продукцію реконструйований міський Хлібозавод, з розрахунковою потужністю 60 тонн хлібобулочної продукції на добу. В даний час підприємство випускає 47 видів хлібобулочних і кондитерських виробів, які мають попит не тільки в нашому місті, але й за його межами. Торгівельною маркою заводу є сухарики з приправами та різними смаковими якостями «Топтига».

 

Зернопереробне підприємство міста має багатогалузевий характер та включає в себе заготовку, зберігання, помолу зерна та виробництво комбікормів. Місткість складів зберігання зерна складає 51,5 тис. тонн, продуктивність комбікормового цеху та млину становить відповідно 150 тонн та 100 тонн на добу.

   

Перо-пухова фабрика збудована у 1974 році за проектом фірми „Лорх” (Німеччина) з повним автоматизованим виробничим процесом. Потужність фабрики понад 400 пухових одіял, 5000 подушок та 100 покривал на добу.  На даний час продовжує виробництво перо-пухових виробів МПВКП фірма „Ріпекс”. Продукція  користуються попитом в м. Київ та інших містах країни.

 

ТОВ „Котовська друкарня” випускає сім друкарських видань на територію п'яти районів області. Разовий тираж складає 25 тис. екземплярів. Газети виходять з періодичністю двічі на тиждень.

 История города котовск

Kotovsk Group © 2008-2024
Поиск по сайту
РАЗДЕЛЫ
Новини міста [532]
Новини району [66]
Відео про Котовськ [28]
Вони жили у Котовську [16]
Відділ освіти Котовської РДА [2]
Відділ освіти Котовської міської ради [4]
Відділ культури та туризму Котовської РДА [6]
Відео ТРК "КЕТ" [46]
Політичні новини Котовська [27]
Статьи про Г.И.Котовского [7]
Таланти Котовська - Поезія [10]
Таланти Котовська - Музика [16]
Народна творчість [2]
Котовське «КОЗАЦТВО» [59]
Котовське РУ ГУ МНС [6]
Котовське ГУ МВС [381]
Котовський прикордонний загін [20]
Котовський міськвиконком [6]
Котовський МРЦЗ [1]
Котовська ОДПІ [31]
СКР ЛВ на ст. Котовськ [41]
Міський Будинок культури [5]
Управління ПФУ в м. Котовськ [2]
Управління у справах сім’ї та молоді міської ради [2]
Управління культури Котовської міської ради [9]
Управління сім'ї та молоді [1]
Комiтет виборцiв України [3]
УПСЗН [63]
УКГБ [13]
КОТОВСЬКА РДА [7]
Молодіжний парламент [3]
Реклама у Котовську [4]
Новини фірм та магазинів [0]
Спорт у Котовську [14]
Свята [74]
ЦБС Котовського району [44]
Цікаве [16]
ОГОЛОШЕННЯ [6]
Кримінал у Котовську [2]
Конкурси [5]
ВД ФССНВ та ПЗ в Котовському районі [1]
Фонд соц.страху ВД ФССНВ та ПЗ [0]
ФОРПОСТ КОТОВСЬК [6]
Новини України [236]
Різне [154]
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання