Среда, 22.05.2024, 00:35

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Котовське ГУ МВС
Главная » 2012 » Апрель » 9 » ЗА ОПІР МІЛІЦІЇ - КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

08.04.2012 | 23:42
ЗА ОПІР МІЛІЦІЇ - КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ЗА ОПІР МІЛІЦІЇ - КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

 Робота правоохоронця часто пов’язана з ризиком для життя та здоров’я.  Тут постає питання – «А чи передбачено в законі покарання за опір та посягання на життя правоохоронця?”
 Крім того, забезпечення діяльності міліції окремим кримінально-правовим захистом зумовлено і міжнародним досвідом. У Кодексі поведінки посадових осіб, прийнятому 17 грудня 1979 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №-34/169 сказано, що загроза життю і безпеці посадових осіб з підтримання правопорядку, повинно розглядатися як загроза стабільності в цілому.
 Такими заборонами  захищається як законна діяльність працівників міліції, так і їх, та їх родичів особисті блага: життя, здоров’я, безпека, недоторканість, воля, власність.
 Опір працівникові міліції — найбільш поширений вид посягання  проти діяльності міліції. Під опором розуміють активну фізичну протидію здійсненню працівником міліції службових обов’язків. Опір є двох видів: насильницький та ненасильницький.
 Ненасильницький опір — це вчинення суб’єктом протидії  працівникові міліції, не пов’язаної з безпосереднім фізичним впливом на нього. Наприклад, правопорушник не підкоряється працівникові міліції, хапається за громіздкі предмети, щоб уникнути затримання і міліціонерові доводиться  докладати фізичних зусиль, щоб нейтралізувати цей опір  та доставити порушника у відповідний орган.
 Відмова правопорушника виконати законні вимоги чи розпорядження працівника міліції або відмова, висловлена у зухвалій формі, що  свідчить про явну  зневагу до працівника міліції, опору не утворює. Така поведінка є злісною непокорою і розцінюється як адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 КоАП, санкція якої передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу в сумі від 136 до 255 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
 Кримінальний Кодекс України передбачає відповідальність за такі посягання щодо діяльності працівників міліції: опір працівникові міліції (ч. 2 та 3 ст. 342); втручання в діяльність працівника міліції (ст. 343); погроза або насильство щодо працівника міліції (ст. 345); умисне знищення або пошкодження майна працівника міліції (ст. 347); посягання на життя працівника міліції (ст. 348); захоплення працівника міліції як заручника (ст. 349).
 Стаття 342 Кримінального кодексу (Опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків) передбачає штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень), або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавлення волі на строк до 2 років.
 Ст.343 КК України (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) передбачає штраф від 50 до 200 мінімумів, або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт до 6 місяців. Ті ж дії, якщо вони перешкодили запобіганню злочину чи затриманню злочинця, або якщо вони вчинені службовою особою з використанням свого службового становища - караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.
 Ст.345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) карається виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той же строк.
 Умисне заподіяння працівнику правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків - карається обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на той же термін.
 Заподіяння тяжкого тілесного ушкодження карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.
Ті ж дії, вчинені організованою групою, караються позбавленням волі на строк від 7 до 14 років.
 Ст.347 (Умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу) передбачає штраф від 50 до 200 мінімумів, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.
 Ті ж дії, вчинені шляхом підпалу, вибуху або іншим небезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 6 до 15 років.
 Ст.348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу) передбачає за вбивство або замах на вбивство міліціонера чи його близьких родичів від 9 до 15 років позбавлення волі, або довічне ув’язнення.
 Ст. 349 Кримінального кодексу (Захоплення представника влади або правоохоронця як заручника) передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі.

Інформацію підготував:

Краснобаєв Олександр Володимирович
Заступник начальника Котовського МВ з кадрового забезпечення
підполковник міліції  
Категория: Котовське ГУ МВС | Просмотров: 1736 | Добавил: kotovsk | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Все права защищены Kotovsk Group © 2008-2024
Поиск по сайту
РАЗДЕЛЫ
Новини міста [532]
Новини району [66]
Відео про Котовськ [28]
Вони жили у Котовську [16]
Відділ освіти Котовської РДА [2]
Відділ освіти Котовської міської ради [4]
Відділ культури та туризму Котовської РДА [6]
Відео ТРК "КЕТ" [46]
Політичні новини Котовська [27]
Статьи про Г.И.Котовского [7]
Таланти Котовська - Поезія [10]
Таланти Котовська - Музика [16]
Народна творчість [2]
Котовське «КОЗАЦТВО» [59]
Котовське РУ ГУ МНС [6]
Котовське ГУ МВС [381]
Котовський прикордонний загін [20]
Котовський міськвиконком [6]
Котовський МРЦЗ [1]
Котовська ОДПІ [31]
СКР ЛВ на ст. Котовськ [41]
Міський Будинок культури [5]
Управління ПФУ в м. Котовськ [2]
Управління у справах сім’ї та молоді міської ради [2]
Управління культури Котовської міської ради [9]
Управління сім'ї та молоді [1]
Комiтет виборцiв України [3]
УПСЗН [63]
УКГБ [13]
КОТОВСЬКА РДА [7]
Молодіжний парламент [3]
Реклама у Котовську [4]
Новини фірм та магазинів [0]
Спорт у Котовську [14]
Свята [74]
ЦБС Котовського району [44]
Цікаве [16]
ОГОЛОШЕННЯ [6]
Кримінал у Котовську [2]
Конкурси [5]
ВД ФССНВ та ПЗ в Котовському районі [1]
Фонд соц.страху ВД ФССНВ та ПЗ [0]
ФОРПОСТ КОТОВСЬК [6]
Новини України [236]
Різне [154]
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання