Пятница, 23.04.2021, 05:28

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 22
Гостей: 13
Пользователей: 9

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Новини району
Главная » 2013 » Март » 29 » Соціальна реклама на уроках – майбутнє виховного процесу.

29.03.2013 | 11:40
Соціальна реклама на уроках – майбутнє виховного процесу.

Соціальна реклама на уроках – майбутнє виховного процесу.

  Головними завданнями сучасної освіти як, відомо, є не тільки формування відповідних знань, вмінь та навичок в межах предметних курсів, а й формування навиків соціальної взаємодії, так званої поведінкової манери в суспільстві, способів реагування на суспільні вимоги, варіанти поведінки в тої чи іншої ситуації. І, якщо по першому школа ще якось справляється, так як існують виписані критерії того ж оцінювання знань, то по другому існує величезна розбіжність між декларативними намірами і конкретними результатами. Так, вчителі, як правило, всіма силами намагаються огородити своїх вихованців від проблем, які існують у суспільстві. Хоча зробити це стає дедалі важче. Економічна депресивність цілих регіонів, брутальність, байдужість та соціальна апатія, насилля в сім’ях та з екранів телевізорів, агресивні підлітки, що розпивають алкогольні напої, інші «хвороби» сучасного суспільства, на жаль, стали буденним явищем нашого життя. Кожного дня, зіштовхуючись з цими негативними явищами, наші діти сприймають їх вже як норму.
Але чи всесильна школа, чи всесильний вчитель, чи може він на рівні конкурувати з тією ж індустрією збуту алкогольних напоїв, в яку вкладаються колосальні кошти – питання риторичне. Візьмемо останню рекламу відомого алкогольного бренду «Будьмо друзями», де на підсвідомому рівні доводиться, що дружба починається не з посмішки, як співається в пісні і як ми вчимо в школі, а з пляшки. «Маємо, те, що маємо» – говорив відомий класик.
Як же змінити ситуацію, звернути увагу дітей на фактори, що «отруюють» наше життя, дати надію, показати шлях вирішення проблем, повернути до глибинних людських цінностей. Одним із способів вирішення цієї проблеми у всьому світі є використання соціальної реклами, яка за короткий історичний проміжок стала могутнім комунікаційним механізмом, і здатна прямо і надзвичайно ефективно впливати на відношення до багатьох актуальних проблем суспільства.
В нашій країні соціальна реклама хоча, і займає певну нішу на телебаченні і в інших засобах масової інформації, але не досягла тих масштабів, яких би хотілось. Пов’язано це з тривіальною проблемою - відсутністю коштів, так, як власники ЗМІ в основному переслідують цілі отримання прибутку. Соціальній рекламі виділяють зазвичай самий не прибутковий і не зручний час. В той же час існує величезна аудиторія шкільних колективів, де соціальна реклама може поширюватись практично безкоштовно, для цього потрібен лише клас з мультимедійним обладнанням. Більш того, останні тенденції використання нових мультимедійних технологій дає величезний шанс соціальній рекламі стати самостійним компонентом уроку, зробити його виховну та адаптивну мету яскравою та ефективною.
Тому вважаю, що в найближчий час нагальним питанням буде розробка і впровадження в школах прийому використання соціальної реклами на уроках. Сучасна педагогічна думка, практично, не має напрацювань по даному питанню, тому спробуємо окреслити основні переваги і підходи, а також завдання стосовно використання соціальної реклами на уроках.
1. Переваги прийому:
а) Діти є ідеальною ціллю для соціальної реклами, вони на відміну від дорослих із задоволенням дивляться її по телебаченню, запам’ятовують, цитують;
б) постійний та однаковий віковий склад учнів на уроці дає можливість використовувати вікові особливості для створення якісного та зрозумілого рекламного контенту (в молодших класах, наприклад, використання мультиплікаційних та казкових героїв, в старших класах - досягнення тих же однолітків у спорті та навчанні);
в) певна часова регламентація уроку(45хв.), обов’язковість відвідування, керування роботою вчителем робить використання соціальної реклами невідворотнім у впливі на учнів.

2. Завдання прийому.
Використання згаданого прийому повинно здійснюватися в руслі цілісного підходу до процесу становлення особистості і охоплювати всі сторони впливу на учнів. В залежності від конкретного уроку і належності його до певного циклу (суспільно-гуманітарного, природничо-математичного) потрібно підлаштовувати і відповідну соціальну рекламу, яка акцентувала увагу на моральних, трудових, економічних, екологічних, правових, естетичних, фізичних, естетичних, громадянських, світоглядних аспектах формування особистості дитини. На уроках біології, наприклад , доцільно демонструвати ролики, які б рекламували здоровий спосіб життя та негатив шкідливих звичок. На уроках правознавства тематика реклами повинна формувати повагу до законів, свідомого дотримання правових норм , і т.д.
Впевнений, що результат у вигляді позитивної корекції поведінкової та світоглядної складової виховання учнів не змусить себе довго чекати.


Автор:
Глущук Володимир Петрович. Директор Мурованської ЗОШ 1-2 ступенів Котовського району Одеської області.
Одеська обл.
Котовський рн.
С.Муровано
66341Категория: Новини району | Просмотров: 1226 | Добавил: kotovsk | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
1 Himan   [Материал]
Выховным процессом должна заниматься семья- никак не школа, тем более власть. Современная система образования дошла до ручки, как и всё остальное. Ещё не известно что в этой рекламе будет. Как можно рекламировать здоровый образ жизни если дома пьют водку, родители курят и матерятся? В магазинах вся эта гадость продаётся, да в добавок продаётся то что к здоровому образу жизни никак не относится и это властями никак не запрещается. Например сладкие газ воды и Кока-кола в частности!!! Как можно бороться с пьянством если в христианской церкви кагор (самое крепкое вино между прочим, не считая портвейна) считается кровь Христова??? Я уж молчу чему Ветхий Завет учит... Как можно формуваты повагу до закону если сама власть или деньгиимущие запросто обходят эти законы- у кого гроши и влияние тот и прав в суде. Это всё для рабов. Не с того бока заходит автор. Семью и семейные ценности восстанавливать надо. Но это власти не надо. государство запросто поддерживает опекунов, но не родителей. У меня есть пример двух семей. В одной бабушка-опекун содержит 4-х детей. Она получает на каждого ребёнка гроши. Эта же бабушка воспитала своего сына пьяницей и гулякой. В молодом возрасте он умер. Повторюсь, государство дало этой бабушке кучу денег на воспитание детей. Вроде благое дело. Но эти дети действительно не воспитанные. И сколько бы школа их не учила, всё равно они будут бестолочами. Другая семья, тоже четыре ребёнка. Но при этом есть мама и папа. Они получают гроши только за детей до трёх лет. Работы нет и при этом социальные службы приходят им моют мозг что "нужно улучшить условия проживания". Они бы с радостью пошли работать, но куда? Так получилось что восемь высших образований у них нет. Где справедливость. Т.е. лучше своих детей не рожать, а взять детдомовского!!! О какая этика!!!

2 Yurec   [Материал]
Вот-вот, все правильно. Школы приписывают себе учеников, чтобы не закрыли. Учат тому, что скажет Табачник. Учебники пишутся под его же контролем... На выходе, как бы это сказать по-мягче, люди которым ничего не нужно их ничего не интересует (ну кроме красивой жизни без напряга), а эти приверженцы ПР орут во все глотки:"Папередники виноваты". Так исправляйте или как??? Нет, сегодня эти падлы вместе с коммуняками, что вообще в голове не укладывается (Сталин бы таких коммуняк расстреливал даже на улице), проводят отдельное заседание и принимает решения... Мудаки человеконенвистные. Какая там мораль, Господи прости...

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Все права защищены Kotovsk Group © 2008-2021
Поиск по сайту
РАЗДЕЛЫ
Новини міста [532]
Новини району [66]
Відео про Котовськ [28]
Вони жили у Котовську [16]
Відділ освіти Котовської РДА [2]
Відділ освіти Котовської міської ради [4]
Відділ культури та туризму Котовської РДА [6]
Відео ТРК "КЕТ" [46]
Політичні новини Котовська [27]
Статьи про Г.И.Котовского [7]
Таланти Котовська - Поезія [10]
Таланти Котовська - Музика [16]
Народна творчість [2]
Котовське «КОЗАЦТВО» [59]
Котовське РУ ГУ МНС [6]
Котовське ГУ МВС [381]
Котовський прикордонний загін [20]
Котовський міськвиконком [6]
Котовський МРЦЗ [1]
Котовська ОДПІ [31]
СКР ЛВ на ст. Котовськ [41]
Міський Будинок культури [5]
Управління ПФУ в м. Котовськ [2]
Управління у справах сім’ї та молоді міської ради [2]
Управління культури Котовської міської ради [9]
Управління сім'ї та молоді [1]
Комiтет виборцiв України [3]
УПСЗН [63]
УКГБ [13]
КОТОВСЬКА РДА [7]
Молодіжний парламент [3]
Реклама у Котовську [4]
Новини фірм та магазинів [0]
Спорт у Котовську [14]
Свята [74]
ЦБС Котовського району [44]
Цікаве [16]
ОГОЛОШЕННЯ [6]
Кримінал у Котовську [2]
Конкурси [5]
ВД ФССНВ та ПЗ в Котовському районі [1]
Фонд соц.страху ВД ФССНВ та ПЗ [0]
ФОРПОСТ КОТОВСЬК [6]
Новини України [236]
Різне [154]
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання