Увага! Шахраї!
Є такий широко відомий український вислів «Казали балакали - сіли та й заплакали». Саме він припадає на думку, коли до міліції звертається чергова жертва шахраїв. Працівники міліції через різноманітні засоби масової інформації друковані, телевізійні, електронні намагаються вберегти наших громадян від того, аби вони не стали жертвою шахраїв. Правоохоронці розповідають про шахрайські схеми, про типові випадки, дають поради та застереження. Але, мабуть кожен майбутній потерпілий думає, що з ним нічого подібного не трапиться і… помиляється.
10 травня біля 23 години 35-річний котовчанин приїхав на мопеді до добового магазину, щоб придбати цигарок та дещо з продуктів харчування. Мопед залишив біля магазину, а через 15 хвилин, зрозумів, що додому прийдеться йти пішки. Мопеда біля магазину не було, а разом з ним пропав і мобільний телефон, який знаходився під сидінням. Чоловік вирішив, що на міліцію покладатись не треба, краще за все зайнятись пошуками самому. Один з шляхів пошуку був у тому, щоб дати оголошення в газету. В оголошенні чоловік розповів про пропажу мопеду та вказав номер мобільного телефону жінки. Відразу після того, як газета побачила світ, за вказаним номером зателефонував незнайомець і повідомив, що за невелику подяку у національні валюті він поверне мопед. Жінка порадилась з чоловіком, той сказав незнайомцеві, що дасть гроші тільки після того, як йому повернуть мопед. Жінка виявилась слабкішою духом і на численні пропозиції незнайомця погодилася перевести гроші на вказаний номер мобільного телефону через термінал. Відразу після отримання грошей, з другого кінця дроту жінці наказали йти додому і чекати повернення викраденого мопеду. Але вдома замість мопеда вона отримала СМС-повідомлення «Ми сидимо у в’язниці, мопеду у нас не було. Спасибі за гроші, але на майбутнє уточнюйте все до тонкощів, щоб так не «лоханутись»… Як то говориться коментарі зайві.
Ось після отримання такого повідомлення потерпілі вже звернулись по допомогу до міліції. А як би чоловік відразу звернувся до міліції, то не став би жертвою оману. Його мопед зареєстрований належним чином в МРЕО, тож існує немаленький шанс знайдення викраденого мопеду. До того ж за серійним номером викраденого мобільного розкривається мабуть 80 відсотків злочинів.
Тож попри всі сумніви, недовіру до правоохоронних органів, ще раз пропонуємо, якщо ви стали жертвою злочину, звертайтесь до міліції.
Олександр Жуков Перший заступник начальника Котовського МВ підполковник міліції
|