На старт, кмітливі!
Інтелектуальні змагання серед учнів сільських шкіл-2012
Щороку на Одещині проводяться різноманітні заходи для учнівської молоді, які спрямовані на виявлення обдарованих дітей, їх підтримку та розвиток творчих здібностей. Це олімпіади з базових дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, інші інтелектуальні змагання.
Крім змагань, які стали вже традиційними (Всеукраїнські олімпіади І — III етапи, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт МАН, турніри юних фізиків, хіміків, математиків, істориків, винахідників та раціоналізаторів), починаючи з 1999 року з метою пошуку та підтримки обдарованих учнів сільських шкіл з ініціативи обласного інституту вдосконалення вчителів та за сприяння облдержадміністрації на Одещині проводяться інтелектуальні змагання серед учнів сільських шкіл із 7 базових дисциплін: математика, фізика, хімія, біологія, географія, історія, українська мова та література, а з 2006-го — ще й англійська мова.
Змагання складаються з трьох турів. Перші два тури проводяться за заочною формою протягом травня — вересня. Тексти завдань і вимоги щодо їх виконання повідомляються через районні відділи освіти та засоби масової інформації (газета «Чорноморські новини»). Розв’язки завдань учні надсилають поштою до Одеського обласного інституту удосконалення вчителів в зазначені терміни. Після перевірки кожному учаснику інтелектуальних змагань особисто надсилаються результати його участі у попередньому турі, запрошення до участі у другому турі, а також його завдання. Третій тур проводиться наприкінці жовтня за очною формою на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів для учнів, які набрали в І — II турах більше від половини максимально можливої кількості балів.
Кількість дітей, які беруть участь в інтелектуальних змаганнях серед учнів сільських шкіл, постійно зростає. Протягом 2002 — 2010 років до інтелектуальних змагань з базових дисциплін долучилися 8800 дітей. У 2011-у учасниками заочних змагань стали 1100 школярів.
Приємно відзначити, що переможці цих змагань показують високі результати на відповідних Всеукраїнських олімпіадах. Так, у 2012 році 10 переможців інтелектуальних змагань 2011-го отримали на III етапі (обласному) Всеукраїнських учнівських олімпіад призові дипломи з таких дисциплін:
«Українська мова та література» — Ірина Лукіянчук, учениця 11 класу Великомихайлівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів-гімназія», Єлизавета Гоголь, учениця 10 класу Березівської загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів №3, Оксана Скакун, учениця 11 класу Новопетрівської загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів Великомихайлівського району;
«Історія» — Божена Олексієнко, учениця 11 класу Комінтернівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів-гімназія»;
«Біологія» — Сергій Тома, учень 11 класу Ренійського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів-ліцей»;
«Математика» — Артем Біловол, учень 8 класу Удобненської загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району;
«Фізика» — Володимир Кулик, учень 9 класу навчально-виховного комплексу «Балтська загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів № 3-колегіум»;
«Хімія» — Вадим Кожанов, учень 11 класу Великоплосківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів-дитячий садок» Великомихайлівського району;
«Англійська мова» - Юлія Сніжко, учениця 10 класу Ренійської гімназії, Ганна Карамалак, учениця 11 класу Кислицької загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів Ізмаїльського району.
У травні цього року стартували інтелектуальні змагання серед учнів сільських шкіл-2012. У наступних номерах газети «Чорноморка» опублікує завдання для І (заочного) туру з української мови і літератури, математики, біології, хімії, фізики, географії, історії та англійської мови.
Відповіді на завдання І туру просимо надіслати до 26 червня за адресою: 65014, м. Одеса, провулок Нахімова, 8, Інститут удосконалення вчителів, центр організаційно-інформаційного забезпечення з поміткою «Змагання з . . . (вказати дисципліну)».
При відправленні листів з відповідями просимо дотримуватись таких правил: надсилати листи своєчасно і лише поштою; в одному конверті може міститися відповідь тільки одного учасника і тільки з однієї дисципліни; у конверт з відповіддю вкласти порожній конверт. На обох конвертах необхідно розбірливо написати повну зворотну адресу учасника, прізвище, повне ім’я та по батькові, номер або назву навчального закладу, клас та дисципліну, з якої надіслана відповідь.
Бажаємо успіхів! Володимир КАВАЛЕРОВ, директор Одеського обласного інституту удосконалення вчителів.
|