З метою привернення уваги котовчан до необхідності дбайливого ставлення до свого здоров’я 23 березня 2012 року у центрі міста була проведена вулична акція по профілактиці туберкульозу, приурочена до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом. Це вже друга в цьому році інформаційно-просвітницька акція, спрямована на формування здорового способу життя та мінімізацію негативних явищ, що була організована за ініціативою Молодіжного парламенту міста Котовська. У заході прийняли участь члени молодіжного парламенту, активісти учнівського та студентського самоврядування шкіл та ліцею, представники Центру здоров’я та працівники Управління у справах сім’ї та молоді, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Задля підвищення рівня обізнаності населення, особливо молоді, велася активна робота з популяризації матеріалів інформаційно-просвітницького та пропагандистського характеру. Було розповсюджено більш ніж 200 тематичних буклетів декількох видів. Також у рамках акції було проведено анкетування серед мешканців Котовська, з метою оцінки поінформованості з питань туберкульозу. Перехожим пропонувалося відповісти на ряд запитань, на деякі з них можна було давати дві або більше відповідей. В опитуванні прийняло участь 163 особи різного віку. Результати наступні:
1.Чи пройшли Ви за останній рік (березень 2011 р. - березень 2012 р.) обстеження на туберкульоз? «Так» – 96 чол. «Ні» – 67 чол. 2. Як по-Вашому, що таке туберкульоз? «Інфекційне захворювання» – 145 чол. «Спадкове захворювання» – 8 чол. «Інше (респіраторне)» – 10 чол. 3.Як можна захворіти на туберкульоз? «При побутовому контакті» – 57 чол. «Повітряно-краплинним шляхом» - 122 чол. «При використанні продуктів тваринного походження» – 13 чол. 4.Які органи організму уражаються туберкульозом? «Внутрішні органи» – 28 чол. «Кісткова система» – 25 чол. «Легені, дихальна система» – 126 чол. 5.Якими методами і дослідженнями можна виявити туберкульоз? «Аналіз крові» – 18 чол. «Аналіз мокроти» – 41 чол. «Флюорографія» – 131 чол. 6.Хто по-вашому хворіє на туберкульоз? «Люди, які ведуть кволий спосіб життя» – 52 чол. «Люди з великими фізичними і моральними навантаженнями» – 16 чол. «Люди зі зниженим імунітетом» – 98 чол. «Інше (будь-хто)» – 24 чол. 7.Чи виліковний туберкульоз? «Так» - 90 чол. «Ні» – 14 чол. «Не завжди» – 59 чол. 8.Які прояви хвороби характерні для туберкульозу? «Кашель більш ніж два тижні» – 119 чол. «Невисока температура» – 28 чол. «Болі в спині, суглобах, головний біль» – 17 чол. «Втома, сонливість, пітливість, втрата апетиту, і т.д.» – 37 чол. 9.Які заходи профілактики (попередження) захворювання Ви знаєте? «Вакцинація населення» – 69 чол. «Проведення санітарно-освітньої роботи» – 24 чол. «Реклама на телебаченні» – 18 чол. «Обстеження населення» – 75 чол. «Інше» – 10 чол. 10.Вік опитуваних: - До 14 років – 8 чол. - 15-17 років – 20 чол. - 18-35 років – 76 чол. - 36 і більше – 59 чол.
Отже, більша частина опитуваних достатньо поінформована та намагається себе застерегти від захворювання на туберкульоз. Але є люди, які байдуже ставляться до свого здоров’я та до здоров’я оточуючих, не проходячи вчасно обстеження на виявлення захворювання, забуваючи про те, що туберкульоз вже давно перестав бути хворобою бідноти, алкоголіків і безхатьків. Сьогодні від цього захворювання не застрахована людина будь-якого віку, статі та соціального положення. Туберкульоз не має «адреси», «посади», не має «паспорта» і однаково небезпечний для всіх. Про це слід пам’ятати! Туберкульоз в Україні, як і в багатьох країнах світу, є однією з найпоширеніших інфекційних хвороб, що набула характеру епідемії. Від туберкульозу в світі помирає набагато більше хворих, ніж від усіх інших хвороб. Тому проведення таких заходів серед населення допомагає формуванню свідомого і відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих; підвищенню рівня інформованості щодо питань профілактики захворювань на небезпечні інфекційні хвороби, зокрема на туберкульоз. Молодіжний парламент міста буде продовжувати інформаційно-просвітницьку роботу, пропагандуючи здоровий спосіб життя, у тому числі й шляхом проведення вуличних акцій. Необхідність проведення такої роботи є досить важливою, тому що поінформованість з питань профілактики негативних явищ завжди залишається актуальною і доцільною. Висловлюємо подяку за підтримку Управлінню у справах сім’ї та молоді, міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також міському Центру здоров’я.
Ольга Чорна, член інформаційної комісії Молодіжного парламенту.
Дуже своєчасна акція, адже на Україні епідемія туберкульозу і наша країна на останньому місці по виліковності цього недуга. Лише наші лікарі, нажаль, роблять все, щоб так і лишалось надалі. Ліки, які бескоштовно виділяє держава за допомогою благодійних міжнародних фондів, лікарі здають в аптеки та нелегально продають хворим за допомогою куплених аптекарів. Завідувач туберкульозного відділення, як і всі лікарі, отримує малу зарплатню, а хорошо жити бажають усі. Місця в діспансері для лікування на стаціонарі скорочують, хоч 80% населення інфіковані по даним міжнародних спостерігачів. Хворі на відкриту форму туберкульозу вільно за бажанням пересуваються по місту, їздять в маршрутках та ін. Лікарям до цього діла немає, зато вони добре знають регулярно збирати кошти на "нужди відділення" та требувати купувать медикаменти, коли лікування туберкульозу вважається безкоштовним. Тільки куди звертатись хворим та їх родичам коли кругом корупція невідомо. Залишається чекати поки хвороба переможе.
Хотелось бы увидеть и услышать комментарий завотделения тубдиспансера. Особенно по вопросу кто сдает в аптеку лекарства. И хочется поблагодарить мера города Анатолия Иванова за тубдиспансер в центре города. И от лица учеников 7 школы членов молодежного парламента спасибо Гояну и всему управлению семьи и молодежи за тубдиспансер через дорогу школы.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи. [ Регистрация | Вход ]