Газета "Макарівські вісті", 20.01.2012
Заборгованості за опалення у мене немає, усі рахунки сплачую вчасно. Водночас, з початку опалювального сезону в нашій квартирі батареї ледве теплі. Що робити в даній ситуації? Як пред’явити претензії до ЖЕКу?
Петро, смт. Макарів
Доречно буде зауважити, що згідно статті 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон) порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Згідно Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості (що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 р. N 151) температура повітря у житлових кімнатах має бути не нижчою 18 ° C. При цьому, плата за надані послуги зменшується на 5 відсотків за кожний градус відхилення від 18° C до 12° C. Приміром, якщо температура у Вашій квартирі становить +17, то за послугу у цьому випадку мають нараховувати 95 відсотків від тарифу, якщо +16 – 90 відсотків. При температурі в житлових приміщеннях нижче ніж 12° C плата за централізоване опалення не справляється.
Таким чином, якщо температура у Вашій квартирі менше 18° C, Ви маєте здійснити наступні кроки:
1) викликати представника ЖЕКу для складання та підписання акта-претензії (відповідно до статті 18 Закону);
У даній заяві необхідно вказати причину виклику та термін, протягом якого має прибути представник ЖЕКу. Як правило, цей термін складає 2 робочих дня з моменту отримання заяви.
Цю заяву Ви повинні віднести в ЖЕК і отримати відмітку про її прийняття на вашому екземплярі, або відправити її поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
2) скласти акт-претензію про неналежне надання або ненадання послуг з представником ЖЕКу;
В акті обов'язково необхідно вказати вид порушення та термін, протягом якого воно не усунуто, а також вимогу про перерахунок вартості послуг. Якщо на Ваш виклик представник ЖЕКу не з'явився або ж Ви отримали негативну відповідь, або представник відмовився від підпису акта-претензії, можна самостійно скласти акт-претензію за підписом якомога більшої кількості споживачів (але не менше 2-х).
Акт-претензію складаєте в 2-х примірниках: для ЖЕКу і для себе.
Слід зазначити, що згідно статті 16 Закону у разі ненадання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, відповідний виконавець/виробник зобов'язаний самостійно проводити перерахунок розміру плати за такі послуги.
Якщо відповідний ЖЕК цього не робить, Ви маєте право вимагати від ЖЕКу перерахунку плати за ненадані або неякісно надані послуги.
Для цього Ви повинні написати в ЖЕК заяву про здійснення перерахунку вартості послуг, до якої додати: копію заяви про виклик представника з відміткою про прийом такої заяви і один примірник акта-претензії до ЖЕКу.
Заяву та додані до неї документи Ви повинні віднести в ЖЕК і отримати відмітку про її прийняття на Вашому екземплярі, або відправити її поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Акт повинен бути розглянутий структурою, якій він адресований. У результаті споживачеві послуг повинен бути проведений перерахунок або дана письмова аргументована відповідь з обґрунтуванням відмови у задоволенні претензії.
Якщо ЖЕК відмовить у перерахунку вартості послуг за опалення, звертайтесь з відповідними скаргами до прокуратури або безпосередньо до суду з позовом.
Павло Петренко, депутат Київської обласної ради, керівник юридичного департаменту партії «Фронт Змін».
|