"Газпром" ніколи не буде зберігати газ в українських підземних сховищах.
Про це голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив на прес-конференції в Москві за підсумками річних зборів акціонерів компанії, відповідаючи на питання про його позицію щодо планів України створити енергетичний хаб, передає УНІАН.
"Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід "Газпрому". Україна говорить, що в її сховищах можна було б зберігати газ – закачувати його влітку і продавати взимку. У "Газпрому" є досвід закачування газу в ПСГ України – досвід суто негативний", - сказав Міллер.
Він повідомив, що зрештою питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе "Газпром" прийняв рішення не зберігати газ у ПСГ України.
"Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, за жодних умов не закачувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ у ПСГ України не закачуємо і закачувати не будемо", - заявив Міллер.
Як повідомлялося, міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький 25 червня в Люксембурзі заявив, що перспектива створення енергетичного хаба на території України проясниться після вирішення питання про поставки газу з Європи через територію Словаччини.
При цьому він відзначив, що на сьогоднішній день йдуть переговори з іноземними трейдерами про зберігання ними газу в українських ПСГ в обсягу 15 млрд кубометрів за цінами нижчими за європейські.
26 червня на засіданні Кабміну прем'єр Микола Азаров доручив віце-прем'єру Юрію Бойку до саміту Україна-ЄС, який проводитиметься в листопаді у Вільнюсі, підготувати концепцію створення енергетичного хаба.
На початку травня в Брюсселі відбулася конференція щодо розвитку газового ринку України, під час якої, зокрема, обговорювалася ідея міністерства енергетики і вугільної промисловості України про створення в Україні східноєвропейського газового хаба.
Раніше Ставицький повідомив, що німецький газовий трейдер RWE, а також інші трейдери зацікавлені у використанні українських газових сховищ.
"Газпром" більше не дасть Україні авансів на транзит.
"Газпром" більше не буде авансувати транзит газу через територію України.
Про це заявив глава російського газового холдингу Олексій Міллер на прес-конференції в п'ятницю, повідомляє РИА Новости.
"Ми видали останній аванс в 1 мільярд доларів, цього вистачить до 1 січня 2015 року, і більше ми авансувати транзит не будемо", - сказав Міллер.
У середу "Газпром" повідомив, що надасть "Нафтогазу" аванс у розмірі 1 мільярд доларів на закупівлю газу для закачування в підземні сховища, наповнення яких необхідно для забезпечення безперебійного транзиту російського "блакитного палива" до Європи в зимовий період.
За словами Міллера, "Газпром" раніше досяг з українськими колегами домовленості щодо того, що далі дати 1 січня 2015 року російська компанія авансувати Україну в рахунок оплати за транзит не буде.
"Цифра один мільярд визначена простим рахунком - сума до того виданого авансу і того терміну, який залишався до 1 січня 2015 року і прогнозованим на 2014 рік обсягом транзиту через територію України", - пояснив Міллер.
Він також заявив, що Україна не має права розпоряджатися російським газом в трубі, організовуючи віртуальний реверс.
"Що стосується реверсу, є договір на транзит. Україна не має права розпоряджатися російським газом в трубі на території України як своїм, тому будь-який віртуальний реверс є протизаконним. І саме виходячи з цього ми аналізуємо, складаємо ситуацію і за результатами цієї роботи будемо відповідним чином далі діяти і вживати відповідних заходів, якщо кроки України будуть протизаконними і суперечитимуть тим договорами, які у нас з ними укладені", - сказав Міллер.
"Що стосується закупівлі російського газу, то в контракті є умова "бери або плати", це зобов'язання поширюється на "Нафтогаз України", і надалі "Газпром" будемо взаємодіяти з цією компанією, виходячи, зокрема, з цього положення контракту", - додав він.
За матеріалами "Українська Правда: pravda.com.ua
|