Прапор є частиною знаково-символічної системи культури держави та організації і має значне символічне значення, зокрема для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. До прапора, як до символу держави або організації, ставляться з повагою, з ним означають свята, проводять урочистості на всіх рівнях. В усіх країнах світу День прапора вражається державним святом, і в більшості країн його відзначають як один із самих значних після Дня незалежності.
В нашому місті Котовськ кожен рік 23 серпня відбувається підняття прапору та урочиста промова представників влади, і на цьому все. Але в цьому році, крім святкового концерту, було вирішено провести урочисте нагородження переможців 5-го загальноміського проекту «Людина року», а також виставка робіт народних майстрів. Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Вперше український національний прапор був встановлений ще за часів Радянського Союзу, 23 березня 1990 року, в Тернополі на будівлі міської ради поруч з державним прапором УРСР. Пізніше, 24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор.
Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р. 23 серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня. Відповідно до цього Указу всі органи влади, як загальноукраїнські, так і місцеві, щорічно повинні забезпечувати здійснення комплексу заходів щодо святкування Дня Державного Прапора України. Раніше День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Сьогодні ми маємо прогрес – День Прапора відзначається на всіх рівнях нашої країни, починаючи з невеликих сіл, і закінчуючи столицею нашої держави. Але переважна більшість української молоді сьогодні не тільки не знає, коли це свято в нашій державі, а навіть не знає, що це свято існує! Це – проблеми національно-патріотичного виховання як вчителів і педагогів, так і батьків. Чи потрібно відзначати це свято? Звичайно, адже національні символи країни – це те, що відзначає нашу країну поміж інших. Тому ми, дорослі, повинні замислитися, чому в країнах Європи День прапора відзначають на такому рівні як і День незалежності, а у нас не знають навіть, коли це свято. І саме ми повинні донести до нашого підростаючого покоління, що таке державні символи і для чого відзначати День прапора.
Світлана Федорова
КОТОВСКАЯ РЕКЛАМА KOTOVSKINFO.COM
|