Очевидно, що перед тим, як купити нерухомість, її слід ретельно перевірити. Однак перевірка стану заміського будинку, на відміну від квартири — це складний і тривалий процес.
З огляду на те, що більшість котеджів побудовані за індивідуальними проектами — в кожному конкретному випадку потрібен індивідуальний підхід. Крім того, деякі продавці вміло маскують дефекти та не говорять про них.
Чому важливо робити перевірку стану будинку?
Купівля приватного будинку враховуючи вартість нерухомості вимагає залучення експертів. Якщо ви сумніваєтеся, що самостійно впораєтеся з оцінкою стану будівлі, зможете перевірити всі документи і їх юридичну чистоту, правильно оформити договір і провести розрахунки — розумніше найняти будівельного експерта, а також досвідченого ріелтора, або профільного юриста.
Залучення експертів дозволить:
- отримати максимально детальну інформацію про стан конструкцій будинку — фундаменту, стін, покрівлі, інженерних комунікацій;
- отримати незалежну думку про якість будівництва, а також співвідношення ціни і якості та ліквідності об'єкта нерухомості;
- грамотна провести переговори з продавцем, врахувати всі можливі нюанси та зобразити їх у договорі;
- дізнатися які є проблеми в документах, борги, обмеження та обтяження та інші речі, які можуть перешкоджати законній, безпечній, а головне — вигідній угоді.
З чого почати огляд котеджу?
Ще до перегляду котеджу слід звернути увагу на наступні моменти:
- На етапі телефонних переговорів з ріелтором або власником краще поставити конкретне запитання: «будинок будувався спочатку для себе або на продаж?».
- Далі слід оцінити місцевість на наявність літаків, що низько пролітають, а також залізничних шляхів. Сильний шум може порушити всю красу заміського усамітнення.
- Потрібно ретельно вивчити місцевість з точки зору транспортної доступності, а також екології, наявності соціальної та побутової інфраструктури.
- Оцінити рельєф місцевості, близькість лісу, річок, озер та прилеглих міст, селищ.
Фундамент
Істотні вади фундаменту можуть привести до повільного руйнування всього будинку. Найчастіше вони пов'язані з порушенням будівельних норм, технології зведення фундаменту і застосуванні неякісних, дешевих матеріалів.
Перевірка стану фундаменту здійснюється дуже ретельно, в кілька етапів:
- зверніть увагу наскільки добре і правильно виконана гідроізоляція, і з якого матеріалу;
- уточніть у продавця чи знає він глибину залягання ґрунтових вод;
- за допомогою схилу перевіряється вертикальність кутових з'єднань;
- заміряйте площа фундаменту і порівняйте її з заявленої продавцем;
Перевірте наявність дренажної системи та вимощення навколо будинку, що захищає від затоплення нульовий рівень. Зверніть увагу як зроблене вимощення. Це можна зробити за допомогою водяного рівня. Ширина повинна бути на 20 см більше проекції на землю лінії схилу даху. Добре якщо вимощення ще утеплено пластами пінополістиролу.
Горище, вікна та двері
Огляньте покрівлю та кроквяну систему як зовні, так і всередині на предмет вологи, наявність слідів цвілі, грибка або гнилі. Про присутність вологи свідчать вимиті шви та патьоки на стінах.
Перевірте наскільки легко і щільно відкриваються і закриваються вікна та двері, а також акуратність установки. Заклинювання дверей або перекоси можуть свідчити про усадки конструкції.
Каналізаційна система та опалення
Необхідно попросити продавця продемонструвати одночасну роботу всіх систем. Якщо будинок ще не підключений до газу і в ньому немає газового котла, то слід переконатися чи є місце для установки опалювального обладнання та відповідна труба. Запитайте у продавця яким чином доставляється в будинок вода і виходить каналізація, чи є відкриті елементи труб на вулиці та як міцно вони вкриті, наскільки глибоко закопані?
|