Є така категорія дітей, яких називають гіперактивними. Гіперактивність частіше всього проявляється у дошкільнят, або молодших школярів, і полягає в надмірній збудливості, енергійності, непосидючості, відсутності контролю над своєю поведінкою. Такою дитиною часто володіють агресія, страхи, необдумані вчинки. Зазвичай малюк і сам не розуміє, навіщо вчиняє ті чи інші дії, якщо вони навіть небезпечні для здоров’я. Особливо гіперактивні діти проявляють себе, коли поруч є сторонні люди. Якщо у вашій сім'ї є гіперактивна дитина, вам потрібно дотримуватись деяких рекомендацій психологів.
• Змиріться з тим фактом, що поведінка вашої дитини відрізняється від поведінки однолітків. Можливо така енергійність залишиться з нею назавжди.
• Виховуйте у дитини посидючість. Проводьте з нею більше часу, читайте казки, вчіть англійську мову, виконуючи нескладні вправи в зошитах видавництва oxford book, розфарбовуйте розмальовки, ліпіть фігурки з пластиліну. Всі ці заняття не тільки гарно впливають на розвиток мілкої моторики дитини, а й допомагають зосередитись. Коли дитина привчиться спокійно гратися, ускладнюйте їй завдання: будуйте споруди з конструктора, складайте пазли, грайте в доміно та лото, вчіть англійські віршики, яких дуже багато в дитячій літературі macmillan book, складайте казки.
• Зробіть все для того, щоб енергія малюка мала вихід. Організуйте в приміщенні спортивний куточок, де б маленький непосида міг займатися, навіть за поганої погоди. Якщо є можливість, подбайте про заняття на вуличному спортивному майданчику. Свіже повітря, біг, зарядка, тренування на спортивному інвентарі – все це буде тільки на користь малюку.
• Слідкуйте за тим, щоб дитина чітко притримувалась встановленого вами розпорядку дня. Так вона поступово привчиться до дисципліни.
• Гіперактивна дитина ні в якому разі не повинна перевтомлюватись. Інакше вона просто втрачає здатність себе контролювати і поводиться ще гірше.
• Намагайтесь уникати відвідування дитиною деяких громадських місць, таких як церква, торгівельний центр, ресторан, де гіперактивна поведінка просто недопустима. Подібні місця можна відвідувати тільки тоді, коли малюк навчиться себе контролювати.
• По відношенню до дитини повинна бути витримана тверда дисципліна. Встановіть для малюка спочатку кілька правил, яких він повинен навчитись суворо дотримуватись. Всі вони повинні бути спрямовані на збереження його здоров’я і життя. Поступово можна збільшувати кількість таких правил.
• Оскільки однією з головних рис гіперактивної дитини є агресія, переконайте її, що не можна виплескувати емоції на людей або тварин. Спортивна груша – найкращий спосіб позбутися приливу агресії.
• Уникайте постійного повторювання фрази «Не можна!», бо вона втратить свою силу. Краще пояснюйте дитині правильні шляхи вирішення ситуацій.
• Не застосовуйте фізичного насильства. Краще поясніть малюку його помилку і залиште на самоті, щоб він міг заспокоїтися і проаналізувати свій вчинок.
• В спілкуванні з сторонніми людьми, говоріть про малюка тільки гарні речі. Говоріть, що ваша дитина весела і енергійна. Бо якщо вона почує про себе погані слова, то буде поводити себе відповідно до них.
• Давайте періодично собі відпочинок, щоб мати змогу відновити сили для спілкування з гіперактивним малюком. Зустрічайтесь з друзями, ходіть на вечірки, в фітнес зал. Не дозволяйте постійному стресу заволодіти собою. Нехай ваш малюк виросте здоровим і щасливим!
|