Вторник, 23.04.2024, 13:48

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

 Каталог сайтов - Друзья сайта

Головна » Статті » Разное » Экономика [ Додати статтю ]

Процес припинення підприємницької діяльності
15.03.2017 | 11:42

Закриття ФОП

Шановні підприємці, на цей раз хочу написати про основні моменти процедури припинення підприємницької діяльності. Дуже часто задають питання по цій темі. У процесі підприємницької діяльності, швидше за все, у кожного виникало питання: «Як закрити ФОП?» І багато хто хотів би уникнути цього процесу, так як чули, що це складна, нудна і тривала процедура. Але, як кажуть, не такий страшний чорт, як його малюють.

Отже, основні етапи процедури закриття ФОП:

1. Подача держреєстратору за місцем реєстрації (і тільки за місцем реєстрації) форми 12 про припинення підприємницької діяльності. З собою необхідно взяти:

- Форма 12;

- Оригінал паспорта;

- Оригінал ідентифікаційного коду (на всякий випадок візьміть і копію).

В результаті госрегісратор видає Вам вже відразу повідомлення про припинення підприємницької діяльності. Але це, на жаль, не означає, що Ви зняті з обліку як підприємець в податковій та Пенсійному фонді. Норми ПКУ ніхто не відміняв. Тому настійно рекомендую пройти перевірки в податковій та пенсійному фонді і знятися з обліку, щоб не було потім неприємностей. Так як подумавши, що Ви закриті як підприємець, Ви можете в подальшому не сдавть звіти, що спричинить за собою штрафи.

2. Збір довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків.

Через пару днів (щоб дані про припинення Вашої підприємницької діяльності дійшли від держреєстратора в податкову і пенсійний фонд), після подачі форми 12 держреєстратору, йдете в податкову. На сьогоднішній день ніяких довідок за формою 22-ОПП та 3-ЄСВ про припинення підприємницької діяльності податкова не видає. І Вас можуть ввести в оману, мовляв якщо Ви були у держреєстратора, то Ви вже закриті - не вірте! У деяких податкових це говорять для того, щоб не проводити перевірки і таким чином спростити собі задачу.

По-перше, що потрібно зробити:

1. Подати заяву про перехід на загальну систему оподаткування (якщо Ви на спрощеній), прикріпивши до нього свідоцтво єдиного податку, щоб з наступного місяця (після подачі заяви) не платити податки. Тому раджу не відкладати, а відразу після походу до держреєстратора йти в податкову.

2. Здати всі звіти за станом на дату закриття (податкову декларацію, додаток 5; 1-ДФ і дод. 4 (якщо потрібно, останні 2 звіту здаються якщо Ви користувалися послугами або купували товар у ФОП або у Вас були наймані співробітники).

3. Дізнатися чи потрібно у Вашій податкової подавати заяву за формою 8-ОПП або простого заяви на проведення перевірки та зняття з обліку як підприємця - буде досить. У кожній податковій по-різному.

4. Дізнайтеся, як зв'язатися з відділом аудиту щодо перевірок ФОП, зв'яжіться з ними щоб дізнатися, коли Вам надати документи на перевірку і коли ця сама перевірка буде розпочато. Так само уточніть питання: КОЛИ ВАМ ЗДАВАТИ ліквідаційної ЗВІТИ ?! Такий момент, якщо наприклад, Вам сказали здавати ліквідаційний звіт зараз або в кінці перевірки, і перевірка затягнулася до 2017 року, то не забудьте здати за 2014 рік пустушку по декларації про майновий стан і доходи - це ще один виверт на виписування штрафу. Люди думають, що уе перевірка, що декларації здавати не потрібно або що вже здали ліквідаційну декларацію - і не здають - але потім будьте готові до того, що можуть виписати за це штраф. ПОКИ ВИ НЕ ОТРИМАЛИ АКТ ПЕРЕВІРКИ І НЕ упевнитися в тому, ЩО ЗНЯТІ З ОБЛІКУ ЯК ПІДПРИЄМЕЦЬ, пильнує ЗА подання декларації!

Перевірка може тривати місяць - це мінімум, а може, і пів року, і рік. Ви запитаєте: «Чому так довго?» Основними причинами, за словами податківців, є: а) Брак кадрів і безліч перевірок; б) у зв'язку з переходом адміністрування ЄСВ в ДПІ - немає всіх баз даних по ЄСВ, довго чекають відповідей на запити з Пенсійного фонду. Негласні причини - хочуть грошей, але якщо Ви впевнені, що в Ваших документах немає явних «боків», не варто нічого давати, можна пробувати і інші важелі впливу.

Після проходження перевірки - попросіть надати Вам копію акта про перевірку. Після напишіть заяву в податковій з проханням надати Вам довідку про те, що Ви не перебуваєте на обліку як підприємець. Так як довідки за формою 22-ОПП та 3-ЄСВ вже не видають, іншого способу упевнитися про зняття Вас з обліку - немає (поки що). Через 10 робочих днів Вам повинні її видати.

Ще потрібно отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати страхових внесків та зняття Вас з обліку в ПФУ. Для цього в кожному ПФУ по-різному - у деяких, досить написати заяву, у деяких потрібно ще принести копію акта перевірки з податкової. Тобто поки триває податкова перевірка, навідатися краще до Пенсійного фонду щоб уточнити, що їм потрібно буде для видачі довідки. Зазвичай Пенсійні фонди видають довідки про те, що Ви зняті з обліку і немає ніяких боргів зараз паралельно з перевіркою в податковій, але зустрічаються випадки, коли пенсійний фонд каже, що вони не видають зараз таких довідок - пишіть офіційний запит.

Категорія: Экономика |
Переглядів: 1139 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Поиск по сайту
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання