Суббота, 05.12.2020, 18:32

 
 
Вы вошли как Путник · Группа "Гости" · RSS
Меню сайта
Доска объявлений
Доска объявлений
Добавь КОТОВСК
Добавить нас в закладки
Курс НБУ
Курсы НБУ на сегодня
Погода в Котовске

вологість:

тиск:

вітер:

-
На сайте

OnLine
Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0

Юзеры онлайн:
Нас посетили:

Друзья сайта
Система Orphus
Счётчики

Яндекс.Метрика

Рейтинг@Mail.ru

Топ100- Персональные страницы

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET

Різне
Главная » 2014 » Январь » 26 » Моя міліція мене береже?

26.01.2014 | 20:22
Моя міліція мене береже?

  


Замість епіграфа: 

"Я піду вчитися в Академію МВС,
потім зайду такий в супермаркета,
і все мені безплатно віддадуть ще й подякують"

(анонім, 12 років, син міліцейського чина,
наші дні)

  Власне, це не таємниця, що більшість наших людей прагнуло та й продовжує прагнути "халяви", мені здається, що, може, ще й завдяки цьому на нашій території ствердився комунізм. 

  Дуже швидко люди зрозуміли, що "халяви" більше там, де є – влада, там, де є можливості тиснути на інших, там де за цей тиск менше відповідальності. 

  Тому міліція – майже ідеальний прихисток для шанувальників "халяви".

  Заради чого частіше за все йдуть в міліцію? 

  Закріпитися в місті, ще краще – в столиці, отримати квартиру, мати можливості додаткового заробітку (особливо прибутковим і схематично-простим у цьому розрізі є структури ДАІ, але ще більше заробляють нечисті на руки слідчі, тут мова йде не про сотні гривень, а про тисячі умовних одиниць – за порушену або навпаки не порушену справу, за пом’ягшення покарання (це вирішує суд, але слідчий може бути переконливим), за побачення, адвокатів, тепле місце в пенітенціарному закладі тощо, мати "корочку", ранню пенсію, пайки, пільги тощо. 

  Часто ці "халявні сподівання" перетворюються на кімнату в гуртожитку, котру забирають при першій нагоді, алкогольну залежність, цілодобову невдячну роботу, розлучення, звільнення з системи ще у допенсійний вік, перехід у охоронні служби.

  Часто ці "халявні сподівання" цілком себе виправдовують. І людина або облаштовується на ситому місці або йде нагору кар’єрними сходами. 

  В обох випадках ми отримуємо на виході злих та агресивних людей. Перші зляться та розчаровані долею. Другі зляться та чіпляються за владні можливості ще більше, щоб не отримати статус перших. Зляться не на себе, а на цивільних людей, бо саме цивільні люди є як їхньою проблемою, так і їхнім хлібом. 

  В 90-х роках минулого сторіччя підприємцю набагато вигідніше було мати "міліцейський дах", а не кримінальний (термін не дуже вдалий, адже міліцейський дах є не менш кримінальним, термін слугує тільки умовному розділенню на ментів та бандитів). Зараз мало що змінилося, хіба що стало більш цивілізованим, і то не завжди і не всюди. Я б ужив термін – "впорядкованим". 

  Багато хто з міліціонерів не рядового рівня має профільну, юридичну освіту. Частіше за все отриману в спеціалізованих ВНЗ.

  Виходить так, що програми цих ВНЗ вирізняються від програм юридичних факультетів класичних університетів, де права людини хоча б слабко, але викладаються, наголосом у навчальних програмах міліцейських академій є протиставлення "злочинець" - "правоохоронні органи", і ця доктрина швидко розчиняє принцип презумпції невинуватості вже серед першокурсників. 

  Завдяки цьому сприйняттю та навчанню, людина, що потрапляє до сфери міліцейських службових інтересів, від початку сприймається як винна. 

  Натомість система субординаційної дисципліни втокмачується з перших днів навчання. 

  Коли ж міліціонери потрапляють в систему, службове середовище, вживлення в свою матрицю принципу "безальтернативної винуватості" людини, суворої субординації – хто начальник, то й прав, - тільки глибшає і посилюється. 

  Закон про міліцію, один з найстаріших (він старше самої держави) та й застарілих, не зважаючи на постійні не концептуальні зміни, законів України, 1990 року, фактично він є зразком декларативного і не працюючого на користь людини радянського законодавства. 
  Наприклад, стаття 3 Закону містить доктрину "верховенства закону" притаманну радянській юридичній науці і, не зважаючи, на утвердження Конституцією принципу верховенства права, так і залишається незмінною. Тобто навіть законодавче права людини є вторинними, закон – первинним. І це не так несуттєво, як може здаватися, принципи вирішують все. 

  Втім, проблема навіть не у самому Законі про міліцію, а в численних підзаконних актах, що всупереч конституційним вимогам (права людини і свободи регулюються виключно законами) стосуються обсяга, процедури, механізмів реалізації прав людини та основних свобод, ними безпосередньо, напряму керуються міліціонери, вони невідомі громадянам, а подекуди мають спеціальні грифи, що взагалі унеможливлює вірогідність ознайомитися з ними, власне, це також суперечить як Конституції,так і міжнародним договорам. 

  Всі ці підзаконні акти (інструкції, положення, накази) працюють на міліціонерів, а не на громадян, і дозволяють першим відчути себе закритою вищою кастою.

  Героїзацією міліції за радянських часів займалися і кінематограф і література. Звичайно, це важка і небезпечна робота, я маю на увазі не тих міліціонерів, котрі "курують" торгашів підземних переходів, а – оперативно-розшуковий склад. 

  В народ вживлявся страх і повага перед людьми у погонах, що не важко було зробити, знаючи болісні моменти нашої історії, коли ти почуваєшся тотально безправним. 

  Зараз страх залишився, повага зникла, що засвідчує низький рівень довіри до міліції, ситуація щороку стає гіршою. 

  Свідченням низького рівня довіри є і різноманітні шахрайські схеми, останнім часом поширені, такі, наприклад, як телефонні дзвінки вночі батькам підлітків з повідомленням про те, що сина/доньку прихопила міліція за злочин, але якщо вчасно передати певну суму грошей міліціонеру – впровадження закриють. 

  В здоровому суспільстві, де міліції довіряють, це б ніколи не спрацювало. В нашому – працює на ура, люди вірять в те, що телефонують саме міліціонери і сплата хабара дозволить врятувати/відмазати дитину.

  Міліція є закритою структурою, ієрархічною, це підсилюється корпоративною солідарністю, забрудненням кожного з своїх рядів, корумпованістю, схильністю до репресій, за таких умов показники громадської довіри не можуть бути високими. 

  Якщо проаналізувати все вищенаведене, легко зрозуміти, що структура керована силою, безкарністю, а не повагою до прав людини, свобод та цінностей.

  Змінити цю матрицю, на мій погляд, за кілька днів, не вдасться, бо все це породжено хибною системою і вкорінене. Вони з початку навчання впевнені, що знаходяться на боці світла і добра, бо вони - правоохоронці, а люди - правопорушники. 

  Можна лишень достукатися до окремих міліціонерів, використовуючи логічні аргументи, насамперед, а не емоційні.

  Крім того, вони звикли до того, щоб до них саме "стукали".

  Тому запитання: "Чи береже мене моя міліція?" більше риторичне. 

  Автор: Володимир Великий.

 

Категория: Різне | Просмотров: 1463 | Добавил: terminator | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 3
1 spartak   [Материал]

2 Андрей   [Материал]
Так может то были переодетые в форму беркута "титушки" или как сейчас сообщают СМИ - ОМОНовцы с России! Так что наших беркутят во всем винить нельзя.

3 Tanechka   [Материал]
Я прекрасно понимаю,почему автор спрятался за именем князя Киевской Руси, только для самого князя-это позор.Сколько можно поливать грязью милицию.Скажите-если у вас проблемы, вам угрожают, вас ограбили-куда вы все идете? Нет-тогда у вас милиция хорошая, следователи хорошие.Почему сволочь местного разлива не подписала материал своим именем?Почему автор не пойдет патрулировать улицы, наводить порядок? В правоохранительных органах есть проблемы, как и в любой другой организации-но там внутренние расследования, постоянный    контроль.Понятно,что у правоохранителей есть профессиональные особенности и привычки, но они же на работе не в карты играют.Зарплата там небольшая-а кто пойдет на их место?
Если автор этой грязи и комментатор Спартак напишут свои имена-тогда я с удовольствием продолжу обсуждение.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Все права защищены Kotovsk Group © 2008-2020
Поиск по сайту
РАЗДЕЛЫ
Новини міста [532]
Новини району [66]
Відео про Котовськ [28]
Вони жили у Котовську [16]
Відділ освіти Котовської РДА [2]
Відділ освіти Котовської міської ради [4]
Відділ культури та туризму Котовської РДА [6]
Відео ТРК "КЕТ" [46]
Політичні новини Котовська [27]
Статьи про Г.И.Котовского [7]
Таланти Котовська - Поезія [10]
Таланти Котовська - Музика [16]
Народна творчість [2]
Котовське «КОЗАЦТВО» [59]
Котовське РУ ГУ МНС [6]
Котовське ГУ МВС [381]
Котовський прикордонний загін [20]
Котовський міськвиконком [6]
Котовський МРЦЗ [1]
Котовська ОДПІ [31]
СКР ЛВ на ст. Котовськ [41]
Міський Будинок культури [5]
Управління ПФУ в м. Котовськ [2]
Управління у справах сім’ї та молоді міської ради [2]
Управління культури Котовської міської ради [9]
Управління сім'ї та молоді [1]
Комiтет виборцiв України [3]
УПСЗН [63]
УКГБ [13]
КОТОВСЬКА РДА [7]
Молодіжний парламент [3]
Реклама у Котовську [4]
Новини фірм та магазинів [0]
Спорт у Котовську [14]
Свята [74]
ЦБС Котовського району [44]
Цікаве [16]
ОГОЛОШЕННЯ [6]
Кримінал у Котовську [2]
Конкурси [5]
ВД ФССНВ та ПЗ в Котовському районі [1]
Фонд соц.страху ВД ФССНВ та ПЗ [0]
ФОРПОСТ КОТОВСЬК [6]
Новини України [236]
Різне [154]
Последнее
КОММУНАЛЬНЫЕ
ОПЛАТА
КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ

Праздники сегодня

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання